blog-3

Gayrimenkul için dijital pazarlama

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, gayrimenkul için dijital pazarlama planınızı bir araya getirmek başınızı ağrıtabilir.

Sosyal ağlar, gelen pazarlama, CRM, e-posta pazarlaması vb. Göz önünde bulundurmanız gereken birçok unsur var. İnternet, seçenekleri olan ve bazen kafamızı daha da karıştırabilecek makalelerle doludur.

Bu nedenle bu sefer size gayrimenkulünüz için dijital pazarlamayı düşünürken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair basit bir rehber veya kontrol listesi vermek istiyoruz. Bilmeniz gereken kavramlar ve metodolojiler ile şirketinizde uygulayabileceğiniz en etkili stratejiler.

Dijital pazarlama stratejime başlamadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Basit bir ifadeyle dijital pazarlama, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi İnternette tanıtmak ve satmak için kullandığımız tüm dijital pazarlama stratejileri, metodolojileri ve araçlarıdır.

Emlak pazarlaması nedir bölümünde de belirttiğimiz gibi. Bir emlak acentesinin ihtiyaçları çok spesifiktir ve COVID-19 gibi beklenmedik durumu birçok şirketin alıcı yolculuğundaki değişiklikleri hızlandırdığı gibi, emlak sektörü de pazara ve yeni ihtiyaçlarınızın yeni ihtiyaçlarına uyum sağlamak için hızlanmak zorunda kalmıştır.

Yüz yüze yapılması gereken işlemler şimdi (ve bazen yapılması gereken) sanal olarak yapılabilir: sözleşmelerin imzalanması, ev turları, brifingler vb.

Her emlak ajansının kendi satış hunisi vardır. Bazıları için önemli olabilecek süreçler, diğerleri için zorunlu olmayabilir ve bu nedenle, herhangi bir dijital pazarlama planını gayrimenkul için uyarlamaya başlamadan önce, şirketiniz için bir Pazarlama teşhisi yapmanız önemlidir.

Bu şekilde, gayrimenkulünüzün durumunun ne olduğunu ve sizin için atmanız gereken en iyi adımı gerçekten bileceksiniz. Tüm şirketler düşündükleri kadar kayıp değildir ve dijital bir stratejiye başlamak, geçmişte yaptığınız tüm çabaları çöpe atmanız gerektiği anlamına gelmez.

Ayrıca, dijital ve geleneksel pazarlama çabalarınızın mutlaka birbiriyle çelişmesi gerekmez. Sayısallaştırmanın amacı, genellikle belirli süreçleri düzene sokmak olabilir (örneğin, müşteri adaylarını çekmek ve nitelendirmek gibi).

Özellikle emlak pazarlaması hakkında konuştuğumuzda. Pazarlama ve satış ekibi arasındaki ilişkinin göründüğünden daha yakın olduğu ve çabalar entegre edildiğinde inanılmaz ve karlı sonuçlar verebileceği bir niş.
Satış ekibinizi dahil edin

Pazarlama malzemelerinin %90’ının satış ekibi tarafından kullanılmadığını biliyor muydunuz?

Bu kaynakları oluşturmak için harcanan zaman, çaba ve para düşünüldüğünde endişe verici bir rakam. Bu fenomenle ilgili birden fazla faktör vardır, ancak en önemlilerinden biri, oluşturulan içeriğin satıcılar veya potansiyel müşterilerle bağlantı kurmamasıdır.

Bu nedenle, pazarlama planınızı oluştururken önerimiz, bunu tek başına yapmamanızdır. Emlak pazarlamasında satıcılar, alıcılarınızın kim olduğu, satın alırken izledikleri süreçler ve tabii ki en sık karşılaştıkları şüpheler hakkında size birçok fikir verebilecek ve içerikle çözmenize yardımcı olabilecek kilit oyunculardır. veya malzemeler.
Bütçenizi tanımlayın

Dijital pazarlamayla ilgili en büyük efsanelerden biri ücretsiz olmasıdır. Dijital pazarlamaya yapılan yatırım, geleneksel pazarlamaya göre daha düşük maliyetli ve uzun vadede daha karlı olabilse de, her stratejinin arkasında, bütçenizin bir kısmını temsil eden, onu gerçekleştirmeye hazır bir ekip vardır.

Bütçeniz için belirli bir miktar belirlemek, önceliklerinizin ne olacağını daraltmanıza yardımcı olabilir. Hepimiz her şeyi kapsamak isteriz, ancak bazen bunu yapacak kaynaklara sahip değiliz ve en sağlıklı çözüm, hangi yatırımın bizim için en iyi olduğunu analiz etmektir.

Dijital pazarlamanın anlık bir şey olmadığını, çok sabır gerektirdiğini ancak sonuçların tatmin edici olduğunu unutmayın. Büyüdükçe bütçenizi uyarlamanız da mümkündür.
Hedeflerinizi tanımlayın ve çok net olun

Stratejinizi planlamak için oturmadan önce, kendinize onunla ne elde etmek istediğinizi sormanız önemlidir. Elbette, bariz cevap her şey olurdu, değil mi? Satışlarımızı artırın, yatırım getirisini iyileştirin, İnternette daha iyi bir varlığa sahip olun, vb.

Ancak belirli bir hedefiniz varsa, ona ulaşmak için izlenecek stratejileri veya adımları tasarlamanız sizin için daha kolay olacaktır.

 • Gayrimenkul CRM Kullanarak Satış Süreçlerinizi Yönetmenin 5 Yolu Tipik satış […]

  Continue reading
 • Gayrimenkul sektöründe başarılı olmanın kuralları bundan 10 sene öncesine göre […]

  Continue reading
 • Gayrimenkul CRM Kullanarak Satış Süreçlerinizi Yönetmenin 5 Yolu Tipik satış […]

  Continue reading
 • Gayrimenkul sektöründe başarılı olmanın kuralları bundan 10 sene öncesine göre […]

  Continue reading

Leave A Comment